Jak wygenerować JPK_V7 w Comarch ERP Optima?

wrz 24, 2020

Na to pytanie coraz więcej osób będzie szukało odpowiedzi szczególnie po 1.10.2020, kiedy to już nowa struktura będzie obowiązywać KAŻDEGO podatnika. W związku z tym zachęcamy do poświęcenia kilku minut na zapoznanie się z możliwościami pracy na nowych plikach z Optimą.

Jako, że wprowadzenie JPK_V7 było dwukrotnie przekładane przez ustawodawcę, Comarch był przygotowany do tej zmiany już od wiosny tego roku. Natomiast możliwość wygenerowania JPK_V7 została udostępniona w wersji 2020.6, która weszła w życie pod koniec czerwca.

W tym krótkim artykule zebraliśmy przydatne materiały do pomocy przy wygenerowaniu nowej struktury JPK. W pierwszej kolejności zamieszczamy dwa krótsze ok. 10 minutowe filmy pokazowe. Aby zobaczyć nagrania, należy kliknąć na ich nazwę.

Comarch ERP Optima – Opisywanie dokumentów do pliku JPK_V7

Comarch ERP Optima – Jak wygenerować plik JPK_V7?

Przypominamy również o webinarze, który odbył się na początku kwietnia 2020 roku. To materiał dla osób, które są zainteresowane tematem w sposób bardziej szczegółowy i mają ponad godzinę czasu. Webinar został zorganizowany przez Comarch, na którego zostali zaproszeni również doradcy podatkowi.

JPK V7 – od października 2020. Ważna zmiana dla podatników VAT – webinar

Na koniec przybliżamy możliwość skorzystania ze szczegółowej, multimedialnej prezentacji w temacie oczywiście obsługi pliku JPK_V7 w Comarch ERP Optima. Zagadnienia w niej poruszone to:

  1. JPK_V7 – informacje ogólne
  2. Konfiguracja programu na potrzeby generowania plików JPK_V7
  3. Przygotowanie dokumentów na potrzeby plików JPK_V7
  4. Generowanie plików JPK_V7
  5. Kontrola wygenerowanego pliku JPK_V7
  6. Wysyłka JPK_V7/Odbiór UPO
  7. Import JPK_V7 do Rejestrów VAT
  8. Wczytywanie i scalanie pliku JPK_V7
  9. JPK_V7 w aplikacji dla Biur Rachunkowych

Szkolenie e-learnignowe Comarch: Obsługa pliku JPK_V7 w programie ERP Optima

Przeczytaj również…