Specjalna oferta

Comarch e-Sprawozdania

Program do tworzenia e-Sprawozdania finansowego

Zmiany w sprawozdaniach

Ministerstwo Finansów wprowadziło zmiany w sposobie przygotowywania i składania rocznych sprawozdań finansowych do KRS. Zgodnie z nowymi przepisami Twoje sprawozdanie finansowe musi być sporządzone w postaci elektronicznej i opatrzone podpisem kwalifikowanym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

Dzięki programowi Comarch e-Sprawozdania sporządzisz i przygotujesz do wysyłki sprawozdanie finansowe w wymaganym formacie XML.

Pełna Kompatybilność

Nie musisz posiadać systemu Comarch ERP, by korzystać z programu.

Otwarta architektura

Możliwe jest podłączenie aplikacji do dowolnej bazy danych oraz źródła informacji

Zalety i możliwości:

 • zgodna ze wszystkimi wymogami Ministerstwa Finansów. Oprogramowanie Comarch jest zawsze zgodne z przepisami – czuwa nad tym zespół wykwalifikowanych ekspertów
 • dostęp w chmurze: możesz korzystać zarówno ze stacjonarnej, instalowanej na komputerze wersji programu, jak i z chmurowej – w modelu abonamentowym, z dowolnego komputera z dostępem do internetu
 • pełna kompatybilność z innym oprogramowaniem: aplikacja działa niezależnie, a wtedy dane wprowadzasz do niej poprzez stworzony we własnym zakresie integrator lub ręcznie.
 • poprawność sprawozdania: aplikacja zawiera dedykowany walidator, który sprawdzi poprawność wygenerowanego sprawozdania i natychmiast poinformuje Cię o ewentualnych błędach.
 • wydruki w aplikacji – dzięki nim sprawozdanie finansowe dla potrzeb wewnętrznych może przyjąć formę papierową lub PDF/DOC.

e-Sprawozdania dla Biur Rachunkowych

Dzięki naszej aplikacji Twoje biuro rachunkowe, będzie mogło w łatwy sposób tworzyć e-Sprawozdania Finansowe oraz co najważniejsze – zarządzać całą dokumentacją sprawozdawczą we wszystkich firmach, które obsługujesz!

Posiadając jedną lub dwie licencje na Comarch e-Sprawozdania, możesz obsługiwać dowolną liczbę firm.

Aplikacja do „czytania” e-Sprawozdań Finansowych w formacie XML

Poza wszystkimi niezbędnymi funkcjonalnościami niezbędnymi do tworzenia i zarządzania elektronicznymi sprawozdaniami finansowymi , nasza aplikacja umożliwia „czytanie” innych elektronicznych sprawozdań finansowych. Jest to bardzo istotna funkcja, mając na uwadze, iż obecnie, niemal każde sprawozdanie finansowe przesyłane do KRS, jest tworzone w formacie XML.

Przyszłość e-Deklaracji:

  • Zarządzanie wieloma podpisami elektronicznymi pod sprawozdaniem – możliwość podpisu bezpośrednio z naszej aplikacji;
  • Łatwy dostęp do zatwierdzonych sprawozdań z lat poprzednich;
  • Obsługa kolejnych schematów e-Sprawozdań Finansowych (m.in. sprawozdania skonsolidowane oraz NGO);
  • Możliwość określenia statusu tworzonego sprawozdania finansowego;
  • Tworzenie paczek sprawozdawczych – czyli repozytorium dokumentów związanych ze sprawozdaniem za dany rok m.in. uchwałą o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego, sprawozdaniem z działalności czy sprawozdaniem z badania biegłego rewidenta;
  • Tworzenie dashboardów z analizą wskaźnikową sprawozdania finansowego;
  • Możliwość exportu szablonu (np. w formie dokumentu MS Excel) danych liczbowych do aplikacji Comarch e-Sprawozdania.

Testuj Comarch e-Sprawozdania

Przetestuj program Comarch e-Sprawozdania za darmo. Aplikacja w wersji demo posiada wszystkie wyżej wymienione funkcjonalności dotyczące sporządzenia elektronicznego sprawozdania finansowego.

Często zadawane pytania

Jakie ograniczenia ma wersja DEMO ?

W wersji Demo aplikacji nie mamy możliwości zapisania pliku XML z e-Sprawozdaniem Finansowym.

Czy podany przez Państwa cennik obejmuje już integracje z Comarch ERP XL?

Tak, cena aplikacji Comarch e-Sprawozdania zawiera mechanizmy integracji ze wszystkimi systemami Comarch ERP.

Skąd aplikacja e-sprzwoizdania pobira dane finansowe?

Zestawienie księgowe zaciagane są z systemu ERP czyli bilans, Rachunek Zysków i Strat, Zestawienie Zmian w Kapitale Własnym, RzPP. Możliw jest też „ręczna” edycja danych. W przyszłości planujemy dodać funkcjonalność tworzenia not do Sprawozdania Finansowego w aplikacji e-Sprawozdania.

Czy jeśli mam sprawozdanie finansowe w wersji XML z innego źrodła to moge jej edytowac w programie Comarch?

Tak, aplikacja Comarch e-Sprawozdania umożliwia tego typu operacje: edycje w wersji tabelarycznej, wydruk i zapis w formie PDF. Można też podpiac informacje dodatkowe (oprócz kalkulacji podatku dochodowego którego tabela jest zaszyta jako element w aplikacji) jako pojedynczy plik PDF

Czy jest możliwość wykorzystywania oprogramowania w następnych latach, czy wiąże się to z dodatkowymi opłatami?

Jeśli nie posiadają Państwo systemów Comarch ERP, w ciągu roku od nabycia aplikacji e-Sprawozdania będzie możliwy darmowy Upgrade. Po tym okresie można wykupić Upgrade na kolejny okres który umożliwi korzystanie z nowych funkcjonalności programu.

Wypełnij formularz

Aby wziąć udział w promocji, wypełnij formularz, lub zadzwoń: 61 8533 534