Czym są systemy ERP?

gru 16, 2019

#SystemyERP #Comarch #Optima #NowoczesnaFirma #DigitalizacjaDanych

Coraz więcej nowoczesnych firm na rynku wdraża oprogramowanie IT. Dlatego warto abyśmy odpowiedzieli na pytanie – czym są systemy ERP i jakie dają możliwości.

System ERP – inaczej Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa (ang. Enterprise Resource Planning) to oprogramowanie dla przedsiębiorstw (system aplikacji), którego głównym celem jest zintegrowanie wszystkich procesów zachodzących w firmie.

Oprogramowanie ERP

Oprogramowanie klasy ERP to system pomagający w szybkim zdobywaniu wiedzy o zasobach, wspierający codzienną pracę i jej kontrolę oraz automatyzujący wiele czynności. Warto wspomnieć, że systemy ERP nie są dedykowane tylko dużym firmom z ogromnymi zasobami. Na rynku istnieją także rozwiązania ERP dla firm mikro, małych i średnich biznesów.

Zazwyczaj oprogramowanie ERP składa się z modułów, które spełniają różne funkcje. Decydując się na zakup systemu ERP, nie trzeba wykupywać od razu wszystkich elementów. Niektóre będą potrzebne dopiero gdy firma się rozrośnie, inne z kolei mogą w ogóle nie znaleźć zastosowania. W przypadku ERP Optima każdy użytkownik dowolnie wybiera potrzebne moduły, w dowolnym momencie prowadzenia biznesu.

Interaktywne środowisko wspierające przedsiębiorstwo w analizie oraz zarządzaniu procesami biznesowymi, powiązane może być wspierać praktycznie wszystkie obszary w firmie takie jak:

  • zarządzanie finansami i księgowością,
  • środki trwałe,
  • sprzedaż i zakupy,
  • magazyn i zapasy,
  • kadry,
  • produkcja,
  • serwis,
  • a nawet marketing.

Najlepsze rozwiązanie IT dla firmy

Według nas takie jak systemy Comarch ERP, są istotnym i coraz częściej koniecznym czynnikiem jeśli chce się budować przewagę konkurencyjną dla swojej firmy.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Comarch ERP, aby uwolnić pełen potencjał firmy w dobie powszechnej digitalizacji.

Jeśli są Państwo zainteresowani wdrożeniem lub wsparciem w zakresie systemu Comarch ERP Optima – zapraszamy do kontaktu!

Przeczytaj również…