Elektroniczny obieg dokumentów

Elektroniczny obieg dokumentów to nowoczesny sposób zarządzania dokumentacją w firmie bazujący na najnowszych rozwiązaniach technologicznych. Zamiast trzymać papierowe dokumenty i przekazywać je ręcznie, można je przechowywać i udostępniać w systemie informatycznym. Ułatwia to pracę, oszczędza czas i pieniądze. Obieg dokumentów to narzędzie, które ułatwia zarządzanie papierowymi dokumentami w firmach różnej wielkości i branży. To także sposób na automatyzację księgowości, która zwiększa efektywność i konkurencyjność biznesu na rynku.

SaldeoSMART Elektroniczy obieg dokumentów

oszczędność czasu

oszczędność przestrzeni

oszczędność pieniędzy

Jak działa elektroniczny obieg dokumentów?

Domyślne obiegi dla dokumentów

SaldeoSMART oferuje gotowe schematy obiegu dokumentów, które ułatwiają szybkie wdrożenie systemu bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych analiz i dostosowywania obiegów do specyfiki firmy.

Akceptacja dokumentów na różnych etapach i rozbudowane uprawnienia użytkowników

SaldeoSMART pozwala na zarządzanie dokumentami poprzez tworzenie użytkowników i grup. Każda grupa ma własne uprawnienia i ścieżki, które określają, jak dokumenty są przesyłane i zatwierdzane między nimi.

Projektowanie indywidualnych obiegów dla różnych typów dokumentów

Możesz dostosować obiegi do swoich specyficznych wymagań. Masz również opcję integracji obiegu z własnym systemem po API.

Czy wiesz, jak zwiększyć komfort i obniżyć koszty w Twojej firmie? Oto 3 proste kroki, które pomogą Ci osiągnąć ten cel:

1. Dodaj fakturę do SaldeoSMART w dowolny sposób

  • zeskanuj fakturę
  • wyślij fakturę mailem
  • dodaj plik z komputera
  • zrób zdjęcie

2. Elektroniczny obieg dokumentów

Dokument jest automatycznie przekazywany do właściwego obiegu. Możesz śledzić postęp dokumentu i widzieć, kto aktualnie się nim zajmuje.

3. Eksport faktur do systemu ERP lub programu księgowego

Nasza usługa umożliwia integrację z ponad 40 programami do prowadzenia księgowości, a także z innymi systemami za pomocą API.

Wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów - ile to potrwa?

Wdrożenie elektronicznego obiegu w firmie jest procesem wieloetapowym. Kluczowe do jego wprowadzenia jest rozeznanie, jakie typy dokumentów pojawiają się w firmie, jak wygląda struktura firmy i jakie są zależności między poszczególnymi działami. Każda firma ma swoje specyficzne wymagania, jednak system obiegu dokumentów SaldeoSMART umożliwia zaplanowanie wielu różnych schematów przepływu dokumentów. W SaldeoSMART proces wdrożenia obiegu dokumentów składa się z sześciu kroków:

I Przygotowanie analizy obiegu dokumentów – klient na podstawie przesłanej agendy przygotowuje się do spotkania analitycznego

II Spotkanie analityczne z klientem (zazwyczaj całodniowe)

III Przygotowanie raportu analitycznego (do tygodnia po spotkaniu analitycznym)

IV Konfiguracja obiegu dokumentów (bez obecności klienta)

V Procedura przeprowadzenia wdrożenia (w dniu wdrożenia u klienta)

VI Obsługa powdrożeniowa 

Poznaj więcej korzyści płynących z elektronicznego obiegu dokumentów

Historia edycji dokumentu

Przeglądanie historii zmian dokonanych na dokumentach załączonych do konta SaldeoSMART

Automatyczne odczytywanie dokumentów

Obieg dokumentów wyposażony w inteligentne odczytywanie danych z faktur za pomocą OCR (optyczne odczytywanie dokumentów).

Tworzenie własnych typów dokumentów

Możliwość tworzenia własnych typów dokumentów i ścieżek przepływu pracy.

Elektroniczne archiwum 24/7 z zaawansowaną wyszukiwarką

Zarządzaj bieżącymi oraz archiwalnymi dokumentami w procesie ich obiegu wewnątrz firmy. Zyskaj bezpieczeństwo danych, dzięki digitalizacji.

Ułatwiona dekretacja

Zyskaj automatyzację i zaawansowaną dekretację.

Integracja z ponad 40 programami księgowymi

Za pomocą programu OCR, który ma najwięcej możliwości połączenia z programami księgowymi i ERP w Polsce, szybko i łatwo wprowadzisz dane z faktur do swojego systemu księgowego.

Zoptymalizuj swoje procesy księgowe i dołącz do grona ponad 4500 zadowolonych użytkowników SaldeoSMART

SaldeoSMART zaufany partner w księgowości

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta instalacji, wdrożenia lub wsparcia – skontaktuj się z nami telefonicznie lub używając poniższego formularza kontaktowego.