9 czerwca – dzień Księgowej i Księgowego

cze 9, 2020

Dzień Księgowej i Księgowego

Drodzy Państwo, jako firma, która na co dzień pracuje z branżą rachunkową, wiemy jak ciężką i wymagającą pracę wykonujecie. Często dosłownie od rana do nocy, w atmosferze stresu i nerwów – dlatego tym bardziej Was podziwiamy i chcemy pamiętać o dzisiejszym święcie!

Życzymy Państwu: jak najwięcej wolnego czasu, doceniania Waszej wartościowej pracy przez Klientów oraz jak najrzadszych zmian prawnych.

9 czerwca to również dzień przyjaciela, przypadek?

Sama data wiąże ze sobą, w polskim kalendarzu księgowych i przyjaciół. Chyba każdy przedsiębiorca chciałbym mieć tak dobrą relacje, i tak silne zaufanie do swojego księgowego jak właśnie do przyjaciela. Jesteśmy też pewni, że tak usposobieni księgowi mają na rynku największą popularność i z pewnością nie muszą specjalnie szukać klientów.

Krótka historia dnia Księgowego

Dzień Księgowego ma upamiętniać dzień powstania ponad sto lat temu (w 1907 r.) pierwszej organizacji osób zajmujących się zawodowo księgowością i finansami, czyli Związku Buchalterów w Warszawie, który był zaczynem do powstania Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Przeczytaj również…