Comarch ERP Mobile jest nowoczesnym pakietem aplikacji na urządzenia wyposażone w system Android (smartfony, tablety), który pozwala na wsparcie kluczowych obszarów zarządzania firmą, takich jak sprzedaż, magazyn czy kopie zapasowe.

Poszczególne narzędzia Comarch ERP Mobile wspomagają pracę różnych grup pracowników, którzy potencjalnie mogą korzystać z urządzeń z systemem Android.

Z myślą o kadrze zarządzającej stworzono aplikację Comarch ERP Mobile BI, która pozwala na przeglądanie raportów i analiz. Dane pobrane z dowolnego obszaru analitycznego programu Comarch Opt!ma mogą zostać zobrazowane w formie wielokolorowych wykresów i dowolnie sortowanych tabel. Po pobraniu danych możliwa jest dalsza praca na nich w trybie offline.

Dla przedstawicieli handlowych oraz sprzedawców mobilnych przeznaczone są aplikacje Comarch ERP Mobile Sprzedaż oraz Comarch ERP Mobile Flota.
Pierwszy z nich nie tylko działa jako intuicyjny terminarz, ale też agreguje wiedzę o aktualnie dostępnej ofercie handlowej oraz daje stały dostęp do bazy klientów i historii transakcji. W razie potrzeby pozwala również na wydrukowanie dokumentów na miejscu u klienta czy przesyłanie wydruków w formie pliku PDF.
Comarch ERP Flota natomiast pomaga w zarządzaniu dniem pracy. Wśród jego funkcjonalności można wymienić też ewidencjonowanie przebiegu samochodu, rozliczenie kasy czy sporządzanie raportów.

Z kolei magazynierzy mogą korzystać z programu Comarch ERP Mobile Magazyn. Dzięki temu oprogramowaniu mogą oni sprawnie realizować dyspozycje magazynowe, przygotowywać towary do wydania, przyjęcia czy przesunięcia. Comarch ERP Mobile wspiera również inwentaryzację z wykorzystaniem czytnika kodów.

 

 

Mobile Sprzedaż

Aby pomóc w codziennych działaniach przedstawicieli działu sprzedaży pracujących w ciągu dnia głównie w delegacjach i w siedzibie klienta, stworzyliśmy dedykowaną aplikację Comarch ERP Mobile Sprzedaż.

Przykładowy ekran Mobile Sprzedaż

Comarch ERP Mobile Sprzedaż ułatwia pracę przedstawicieli handlowych w poniższych obszarach:

 • Pełna wiedza o ofercie towarowej, wraz ze zdjęciami i opisami towarów,
 • Sprawna obsługa klienta dzięki dostępowi do danych kontaktowych oraz historii transakcji, informacji o promocjach i płatnościach, a także możliwości wydrukowania dokumentów bezpośrednio u Klienta,
 • Obsługa sprzedaży typu preselling (przyjmowanie zamówień u klienta), a także szybka ich realizacja po stronie magazynu, przy wsparciu aplikacji Comarch ERP Mobile Magazyn »
 • Wsparcie sprzedaży typu vanselling (realizacja transakcji sprzedaży u klienta),
 • Możliwość drukowania dokumentów z podpisem klienta i wysyłania wydruków dokumentów w formacie PDF,
 • Skuteczne planowanie i realizacja wizyt handlowych, z wykorzystaniem wzorców wizyt definiowanych w systemie ERP oraz intuicyjnego Terminarza;
 • Możliwość wykorzystania różnych typów elementów wizyt handlowych, m.in.:
  • merchandising,
  • raport obecności towarów,
  • raport konkurencji,
  • ankiety,
  • facing.
 • Możliwość śledzenia tras przejazdów oraz wykorzystania komunikatora do kontaktu między pracownikami - Comarch ERP Mobile Flota »
 • Sprawne zarządzanie dniem pracy przedstawiciela handlowego dzięki funkcjonalnościom rozpoczęcia i zakończenia dnia (m.in. możliwość rozliczenia kasy, zaewidencjonowania stanu licznika samochodu),
 • Dostęp do przejrzystych raportów prezentujących podsumowanie dnia oraz dane sprzedażowe, zarówno w Comarch ERP Mobilny Sprzedawca, jak i w aplikacji Comarch ERP Mobile BI pozwalającej na bardziej zaawansowane i elastyczne analizy »
 • Możliwość wygodnej pracy zarówno w widoku pionowym, jak i poziomym.

 Wyszukiwanie towarów

 

ERP Mobile Flota

Dla pracowników przebywających poza biurem isotna jest możliwość łatwej komunikacji z współpracownikami. Z kolei z punktu widzenia osób zarządzających ważną kwestią jest śledzenie tras przejazdów przedstawicieli handlowych. W odpowiedzi na te potrzeby powstała aplikacja Comarch ERP Mobile Flota.

Sprawdzanie lokalizacji handlowców

Głównym zadaniem aplikacji jest monitorowanie tras pracowników pracujących w terenie, takich jak:

 • Przedstawiciele handlowi;
 • Pracownicy dostarczający/odbierający towary do/od Klientów.

Osoby zarządzające flotą samochodów, czy też kierownicy bezpośrednio odpowiedzialni za wybranych pracowników w firmie mogą w wygodny sposób poprzez przeglądarkę internetową:

 • Monitorować bieżące pozycje pracowników z perspektywy mapy;
 • Sprawdzać, czy trasy zostały zaplanowane i wykonane optymalnie do potrzeb;
 • Przesyłać pilne komunikaty do swoich pracowników.

Osoby pracujące w terenie mogą z kolei komunikować się między sobą za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie opartych na platformie Android.

Docelowo aplikacja będzie rozwijana m.in. o możliwość automatycznej optymalizacji tras pracowników na bazie zebranych przejazdów oraz obsługę rozmów grupowych na urządzeniu mobilnym. Strategicznym celem rozwoju jest również bezpośrednia integracja aplikacji Comarch ERP Mobilna Flota z aplikacjami Comarch ERP Mobile Sprzedaż oraz Comarch ERP Mobile BI. W efekcie pracownik pracujący w terenie otrzyma wszystkie niezbędne do pracy narzędzia w jednym miejscu, na swoim telefonie komórkowym lub tablecie.

 

Chat pomiędzy użytkownikami Mobile flota

 

Comarch ERP Mobile Magazyn

Aplikacja Comarch ERP Mobile Magazyn przeznaczona jest dla pracowników działu logistyki, którzy dzięki wykorzystaniu urządzeń typu przenośny kolektor danych mogą bardziej skutecznie wykonywać swoje zadania. Wykorzystanie aplikacji mobilnych daje znaczącą redukcję błędów w obszarze logistyki.

Przykładowy ekran Mobile Magazynu

Comarch ERP Mobile Magazyn wspiera działania pracowników magazynu w poniższych obszarach:

 • realizacja dyspozycji magazynowych - możliwość edycji dokumentów magazynowych przygotowanych po stronie systemu ERP, jak i dodawania nowych dokumentów magazynowych bezpośrednio z poziomu kolektora danych,
 • szybkie przygotowanie towarów do wydania,
 • sprawna realizacja przyjęć magaznowych,
 • możliwość dokonywania przesunięć magazynowych,
 • obsługa inwentaryzacji z wykorzystaniem czytnika kodów,
 • stały dostęp do informacji o kontrahentach i towarach (kartoteki kontrahentów i towarowe),
 • łatwe filtrowanie listy towarów według kryterium użytkownika (kod, EAN, nazwa, symbol),
 • możliwość weryfikacji towaru na podstawie sczytanego kodu EAN.

Klienci mają do wyboru dwa modele pracy w aplikacji Comarch ERP Mobile Magazyn: wersję on-line oraz off-line. Najważniejszym wyróżnikiem rozwiązania on - line jest możliwość pracy terminalowej magazynierów oraz wymiana danych na linii system ERP - aplikacja mobilna w czasie rzeczywistym. Dzięki temu pracownik magazynu zawsze ma wgląd do bieżących informacji zapisanych bezpośrednio w systemie ERP. Natomiast praca w trybie off-line odbywa się na zasadzie synchronizacji, czyli okresowej wymiany danych z systemem ERP. Użytkownik może zdefiniować interwały czasu, w których taka wymiana ma się odbywać automatycznie, lub samodzielnie wywołać synchronizację.

Ekran skanowania w Mobile magazyn

 

Comarch ERP Mobile BI

Comarch ERP Mobile BI to najnowsza aplikacja z rodziny rozwiązań mobilnych Comarch ERP, która umożliwia przeglądanie raportów i analiz na urządzeniu mobilnym wyposażonym w system operacyjny Android. Dane do raportów mogą pochodzić z systemów Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum lub Comarch ERP Optima. Aplikacja umożliwia przeglądanie danych w formie tabel lub wykresów (wykres kolumnowy, liniowy, warstwowy, schodkowy).

Wykres słupkowy w Mobile BI

Wykresy:
Użytkownik ma możliwość dowolnej zmiany typu wykresu w trakcie przeglądania raportu oraz może zdefiniować ich kolorystykę z dostępnej w standardzie palety. Ponadto użytkownik ma możliwość edycji agregacji danych na wykresach poprzez użycie suwaka dostępnego pod samym wykresem bez konieczności edycji parametrów wykresu.

Tabele:
W tabelach możliwe jest sortowanie danych malejąco i rosnąco. Możliwe jest także filtrowanie np. Top 10, wybór wyświetlanych aktualnie na raporcie wymiarów np. czas, produkty, kontrahenci. Elastyczna praca na tabelach to także możliwość zmiany układu metodą "drag&drop", opcja drążenia danych czy możliwość prostego podglądu dłuższych nazw, które nie mieszczą się w kolumnach tabeli, poprzez przytrzymanie palca na ekranie. Dane z tabeli można przeglądać w formie wykresów.

Dane:
Do aplikacji można zaimportować dane ze wszystkich obszarów analitycznych, dostępnych w systemiach Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum lub Comarch ERP Optima. Po połączeniu się z Internetem i pobraniu raportów, możliwa jest dalsza praca z raportami w trybie offline.

Praca na wielu bazach:
Z myślą o klientach posiadających raporty na więcej niż jednej bazie, udostępniona została możliwość zmiany aktywnej bazy. Dzięki temu użytkownik może dowolnie przełączać się między wszystkimi swoimi raportami.

Zabezpieczenia:
Chcąc chronić dane w aplikacji przed osobami trzecimi (w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu) aplikacja została wyposażona w system zabezpieczenia hasłem, który można uruchomić w ustawieniach.

Wielojęzyczność:
Aplikacja Comarch ERP Mobile BI dostępna jest w wielu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej oraz francuskiej.

Przykładowe typy raportów w Mobile BI

Strona w fazie rozbudowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Aidem Art || ul. Ogrodowa 15/1 || 61-821 Poznań